19 júl 2016, 19:36
Ostatná aktualizácia: 19 júl 2016, 22:19
Prečítané: 2065x

Hádzanárky Slovenska úspešne vstúpili do majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov v domácom prostredí. Zverenky trénera Jána Beňadika zvíťazili v utorkovom stretnutí 1. kola základnej D-skupiny v bratislavskej Aegon aréne NTC nad Argentínčankami 32:19 (14:10) a urobili prvý krok k postupu do osemfinále.

Kadetky SR budú môcť nadviazať na toto víťazstvo už v stredu 20. 7., keď opäť od 18.00 hod. nastúpia proti rovesníčkam z Uzbekistanu.

Slovenky striedali v prvom polčase lepšie úseky so slabšími. Tých vydarenejších mali viac ako súperky, a tak na prestávku išli so sľubným náskokom 14:10. Od stavu 3:3 strelili päť gólov za sebou, pričom takmer desať minút neinkasovali.

Z 8:3 v 15. minúte však bolo o šesť minút neskôr už len 9:7, ale Beňadikove zverenky kontrovali troma presnými zásahmi. Argentínčanky hneď po zmene strán znížili na 12:14, potom však nasledovala päťgólová slovenská šnúra, po ktorej už na palubovke dominovali domáce reprezentantky.

Povedali po zápase

Ján Beňadik (tréner SR "18"): "Pre nás to bol mimoriadne dôležitý a náročný zápas najmä psychicky. Je skvelé, že sme do turnaja vstúpili víťazne. Moja obrovská vďaka patrí fantastickým fanúšikom, ich podporu sme veľmi cítili. Výsledok je povzbudením pred stredajším dôležitým duelom s Uzbekistanom. V prvom polčase sme hrali trochu nervózne, zbytočne sme stratili niekoľko ľahkých lôpt. Po zmene strán sme už mali zápas pod kontrolou a náš náskok tým pádom narastal."

Barbora Hanzalíková (brankárka SR, najlepšia hráčka zápasu): "V úvode sa pod našu hru podpísala tréma, predsa len hráme doma, cítime tlak, čakajú sa od nás víťazstvá... A tiež sme nevedeli, čo očakávať od tohto súpera. Aj preto nám po víťazstve spadol veľký kameň zo srdca."

MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave - D-skupina (Aegon aréna NTC) - 1. kolo - utorok 19. júl 2016

Slovensko "18" - Argentína "18"  32:19 (14:10)

Slovensko "18": S. Furgaláková, K. Muliková, B. Hanzalíková - Tamási É., P. Škoricová 1, L. Kovácsová, N. Némethová 1, F. Solárová 2, N. Nejedlíková 7, N. Trúnková 3, B. Zemanovičová 3, K. Bačikovská, V. Bajčiová 1, V. Vencuriková, K. Kostelná 7/5, A. Holejová 5/2.

pok. hody: 7/7 - 2/2, vylúčené: 3 - 5, rozhodovali: Antičová a Jakovljevičová (obe Srb.), 500 divákov.

Slovensko - Argentína 32:19 (14:10)