08 jún 2016, 21:18
Ostatná aktualizácia: 08 jún 2016, 21:24
Prečítané: 1311x

Hádzanárky Slovenska po utorkovom cennom víťazstve v Nitre nad reprezentantkami Brazílie (26:25) v odvete prehrali. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli Brazílčankám v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí v bratislavskej Hant aréne na Pasienkoch dvojgólovým rozdielom 21:23 (9:8).

Pre Slovenky, ktoré nepostúpili na ME 2016, to bola príprava na nasledujúcu kvalifikáciu MS 2017. Juhoameričanky ladia formu na olympijské hry v domácom prostredí, ktoré bude v auguste hostiť brazílske Rio de Janeiro.

Povedal po zápase

Dušan Poloz (tréner SR): "Keby mi niekto pred dvojzápasom s Brazíliou povedal, že raz zvíťazíme o gól a raz prehráme o dva, tak by som to bral. Dvadsaťtri inkasovaných gólov nie je veľa, ale dnes nám to v obrane 0-6 nešlo. Bolo cítiť, že nám vypadol pilier Maťa Školková; na druhej strane sme sa natrápili proti vysunutej brazílskej defenzíve, ktorá nám robila veľké problémy. Brazílčanky v druhom polčase zvýšili tempo a mali kontrolu nad zápasom."

Výsledok - medzištátny prípravný zápas žien - streda:

Slovensko - Brazília 21:23 (9:8)

Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková - D. Horňáková 1, E. Minárčiková 1, Trochtová, Súkenníková 1, Rechtorisová 3, V.Habánková 3/1, L. Klučková 1, Blažeková, M. Školková, M. Rajnohová 6/1, A. Kostelná 3, Olšovská 1, Kučerová 1, Michnová, Bujnochová

Najviac gólov za Brazíliu: Amorimová a Piedadeová po 6

pok. hody: 4/2 - 4/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 400 divákov

Slovenkám sa vydarila úvodná päťminútovka, ktorú vyhrali 3:1. Brazílčanky potom najmä zásluhou Amorimovej otočili na 4:3 v 10. minúte. Od stavu 4:4 začala úradovať ľavačka Habánkovej, ktorá tromi presnými strelami poslala svoj tím do vedenia 7:4. Hostky síce znížili na 6:7, ale hráčky SR opäť odskočili na trojgólový rozdiel. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu sa slovenský náskok scvrkol na jeden gól - 9:8.

V druhom polčase sa obe družstvá striedali vo vedení, ale dlho ani jedno nedokázalo odskočiť na viac ako jeden gól. Podarilo sa to až Brazílčankám, ktoré v 52. minúte upravili na 19:17 a vzápätí zvýšili až na 22:17 (v 56. minúte). Slovenky v závere zdramatizovali duel, dotiahli sa až na rozdiel dvoch gólov, ale na vyrovnanie im už nezostal čas.