14 máj 2024, 19:25
Ostatná aktualizácia: 17 máj 2024, 18:59
Prečítané: 564x

Bytčianska športová hala bude v sobotu 18.5.2024 hostiť prvý z dvoch semifinálových turnajov Majstrovstiev SR v kategórii starších žiačok (skupina A), organizátorom prvého turnaja je víťaz krajskej súťaže Žilinského a Trenčianskeho kraja - MHK Bytča. Bytčianky si na domácej palubovke zmerajú svoje sily s celkami z krajskej súťaže Košického a Prešovského kraja - Trebišovom (3. miesto v krajskej súťaži), IUVENTOU Michalovce (1. miesto) a Prešovom (2. miesto a víťaz krajskej súťaže). O tom ako sa im darí vás budeme priebežne informovať.

M-SR 2023/2024 - 1. SEMIFINÁLOVÝ TURNAJ - SKUPINA A

Dátum konania: 18. máj 2024 (sobota).

Miesto konania: Športová hala Bytča, Ul. Sidónie Sakalovej 1977, 014 01 Bytča (areál Mestského štadióna).

Usporiadateľ: MHK Bytča.

Kategórie: staršie žiačky (r. nar. 2009, 2010 a mladšie).

Hrací systém: Hrá sa podľa pravidiel SZH.

Hrací čas: 2 x 20 min., 10 min. prestávka. V prípade ak by jedno družstvo malo hrať 2 zápasy po sebe - nasleduje 20 minútová prestávka. Družstvá majú k dispozícii 1 Team Time Out v priebehu polčasu.

Počet zápasov: 9
Družstvá postupujú do semifinále s bonifikáciou za umiestnenie v krajskej súťaži: 1. miesto - 3 body, 2. miesto - 2 body, 3. miesto - 1 bod
V rámci turnaja sa odohrajú zápasy len medzi družstvami z iných krajov.
Turnaj odohrať v jeden deň začiatok cca. 09:00 ukončenie cca. 18:00.
Hrací čas: 2 x 20 min., pri počte 18 hráčov.

Dievčatá
:

1. semifinálový turnaj - 18. - 19. máj 2024
2. semifinálový turnaj - 1. - 2. jún 2024

Systém súťaže:

V súťaži dievčat z Bratislavského a Trnavského a Nitrianskeho kraja postupujú družstvá do semifinálových turnajov s bonifikáciou za umiestnenie v krajskej súťaži: 1. miesto - 2 body, 2. miesto - 1 bod.
Zo súťaží Trenčianskeho a Žilinského kraja a Prešovského a Košického kraja postupujú družstvá do semifinálových turnajov s bonifikáciou za umiestnenie v krajskej súťaži: 1. miesto - 3 body, 2. miesto - 2 body, 3. miesto - 1 bod.
Počet zápasov: 9 zápasov / resp. 12 turnaj B Dievčatá
Turnaj semifinále skupiny B dievčat odporúča odohrať v dvoch dňoch podľa rozpisu v prílohe.

TMK SZH a KM SZH nariaďuje uplatňovať obranné systémy 0-6 a 3-3. Zakazuje hrať počas turnaja kombinované obranné systémy /t.j. zákaz osobného bránenia 1 alebo viacerých hráčov. V posledných 5 minútach je povolená celoplošná osobná obrana. Zakazuje striedanie špecialistu obranára. V prípade, že hráč zo striedačky zahráva 7m hod, musí absolvovať minimálne 1 obrannú fázu než opäť vystrieda. Zakazuje sa hra bez brankára. Nie je možné, aby striedal hráča v poli, zapájal sa do hry 7-6, alebo pri oslabení (útočiace družstvo musí mať brankára na vlastnej polovici ihriska).

Sankcie za nedodržanie nariadenia sa uplatňujú podľa Vykonávacích pravidiel pre jednotnú štruktúru herných systémov v súťažiach mládeže SZH. Ak nie je rešpektovaný spôsob hry podľa nariadenia, rozhodca zastaví hru a upozorní trénera previnivšieho sa družstva. Po stretnutí sú rozhodcovia povinní uviesť do zápisu o stretnutí, či družstvá dodržiavali jednotnú metodiku herných systémov. V prípade neakceptovania upozornenia, komisia uvedená v bode 20. rozhodne o kontumácii stretnutia 10:0 v neprospech previnivšieho sa družstva.

Hodnotenie:

Víťazstvo sa hodnotí 2 bodmi pre víťaza, remíza 1 bodom pre obe družstvá. Pri rovnakom počte bodov dvoch a viac družstiev sa poradie určí podľa výsledkov ich vzájomných stretnutí. Ak majú rovnaký počet bodov, rozhodne o poradí:
a) väčší rozdiel gólov zo vzájomných stretnutí,
b) väčší rozdiel gólov zo všetkých stretnutí,
c) väčší počet dosiahnutých gólov zo všetkých stretnutí,
d) väčší počet víťazstiev zo všetkých stretnutí,
e) nové vzájomné stretnutie s hracím časom 2 x 10 min. bez prestávky.

Postup do Final 4:

Družstvá umiestnené na 1.a 2. mieste v semifinálových turnajoch A a B postupujú do Final 4 „A“ o majstra SR 15. - 16. jún 2024.
Družstvá umiestnené na 3. a 4. mieste v semifinálových turnajoch
A a B odohrajú Final 4 „B“ o prezidentský pohár 15. - 16. jún 2024.

U14 - Staršie žiačky (r. nar. 2009, 2010 a mladšie)