Ostatná aktualizácia: 12 aug 2023, 16:43
Prečítané: 521x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenské kadetské reprezentantky dosiahli na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare vysoké víťazstvo. V sobotňajšom stretnutí o 5. - 8. miesto si s prehľadom poradili s Lotyškami 31:19 (20:10) a v nedeľu budú bojovať o konečnú 5. priečku.

Nerozhodný výsledok svietil na ukazovateli skóre len v úvodnej polminúte a potom 9 sekúnd v druhej minúte, keď lotyšské hráčky vyrovnali na 1:1. Potom sa však už hralo v réžii zvereniek trénera Jána Beňadika, ktoré si ešte do prestávky vypracovali dvojciferný náskok. Po zmene strán mala hra vyrovnanejší priebeh. Kadetky SR si však udržiavali vysoké vedenie. Lotyšské hádzanárky sa dokázali dotiahnuť maximálne na osem gólov, v závere bol však rozdiel už trinásťgólový, ale reprezentantky z Pobaltia ešte mierne skorigovali výsledok. Najlepšou strelkyňou bola Barbora Sabovová, autorka 8 presných zásahov.

Mladé Slovenky zakončia svoje účinkovanie v Ankare nedeľňajším duelom od 13.15 hod. proti rovesníčkam z Talianska.

Výsledky - majstrovstvá EHF do 17 rokov (Ankara/Tur.) - o 5. - 8. miesto - sobota:

Taliansko - Kosovo 29:24 (12:11)
Slovensko - Lotyšsko 31:19 (20:10)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová - Tomašechová, Letková 3, Cuperová 1, Brezánska, N. Labudová 5, Paľová 2, Gyárfásová 3, Sabovová 8/2, Lukačinová 3, Beke, Čižmáriková, Geffertová, L. Labudová 3, Svec 3
pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Pagh a Thygesen (obaja Dán.)

Hlas:
Ján Beňadik (tréner SR "17"): "Proti dnešnému súperovi sme si výhru zabezpečili zodpovedným prístupom a hrou v prvom polčase. V druhom dejstve naša hra upadala spolu s našou koncentráciou a neefektívnou streľbou. Veríme, že zajtrajší zápas bude mať celkovo vyššiu úroveň."

Zdroj: slovakhandball.sk