10 aug 2023, 15:38
Ostatná aktualizácia: 10 aug 2023, 22:23
Prečítané: 618x

Kadetské reprezentantky Slovenska siahali na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare po postupe do semifinále, ale napokon im chýbal jediný gól. Zverenky trénera Jána Beňadika potrebovali vo štvrtkovom dôležitom súboji s Poľkami zvíťaziť a dlho sa im aj túto túžbu darilo napĺňať. Po remíze 21:21 (10:8) však zostali smutné, keďže v tabuľke B-skupiny obsadili 3. priečku o bod za postupujúcimi rovesníčkami z Poľska i Fínska, ktoré vo štvrtok zachraňovali aspoň nerozhodný výsledok s Kosovčankami (29:29).

Slovenské hráčky boli od začiatku vo vedení. Poľky sa len doťahovali a na polčasovú prestávku išli s dvojgólovým mankom. Po zmene strán to po góle Letkovej na 14:9 v 38. minúte vyzeralo ešte nádejnejšie. Súperky štvrťhodinu pred koncom vyrovnali na 14:14, ale naďalej boli o krok vpred Slovenky. Ich najlepšia strelkyňa Nina Letková svojím šiestym presným zásahom naklonila v 57. minúte skóre stranu tímu SR (21:20). Súperky sa v 59. minúte dotiahli. Keďže Letkovej ďalší pokus už neskončil v sieti, družstvá si body podelili.

Pre slovenské kadetky sa turnaj nekončí, počas víkendu budú bojovať o umiestnenie na 5. - 8. pozícii. V sobotu zrejme o 14.00 hod. nastúpia proti štvrtému tímu z A-skupiny.

Výsledky - majstrovstvá EHF do 17 rokov (Ankara/Tur.) - B-skupina - 5. kolo - štvrtok:

Fínsko - Kosovo 29:29 (15:17)
Slovensko - Poľsko 21:21 (10:8)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová - Tomašechová, Letková 6, Cuperová, Brezánska 2, N. Labudová 2, Paľová, Gyárfásová, Sabovová 3/2, Lukačinová 3/1, Beke 4/3, Čižmáriková, Geffertová, L. Labudová, Svec 1
pok. hody: 7/5 - 4/3, vylúčené: 8 - 7, ČK: 52. L. Labudová za tri vylúčenia - 59. Mazurkiewiczová za tri vylúčenia, rozhodovali: Pagh a Thygesen (obaja Dán.)

Hlas:
Ján Beňadik (tréner SR "17"):
"Dnes sme ukázali dobrú hru s obrovským nasadením. Remíza s Poľskom nám však na postup nestačila. Bohužiaľ, včerajší prvý polčas proti Fínsku nám zobral šance na postup."