09 aug 2023, 18:05
Ostatná aktualizácia: 09 aug 2023, 18:05
Prečítané: 635x

Po dvoch výhrach zaváhali kadetky Slovenska na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare v dôležitom súboji o miestenku do semifinále. Zverenky trénera Jána Beňadika nezvládli prvý polčas súboja s Fínkami, ktorým v stredajšom stretnutí podľahli vysoko 19:22 (4:14) a skomplikovali svoje vyhliadky na postup z B-skupiny, keď v tabuľke klesli na 3. priečku.

Slovenské hráčky doplatili na nevydarené úvodné dejstvo, hoci v ňom otvorili gólový účet stretnutia. Nízka úspešnosť streľby spôsobila, že súperky si vypracovali až dvojciferný náskok, pri ktorom sa už len ťažko dalo pomýšľať na obrat. Ani začiatok druhého polčasu nenasvedčoval, že by mladé Slovenky mohli zdramatizovať jednoznačný priebeh, keďže v 40. minúte stále zaostávali o desať gólov (7:17). Potom však začali rozdiel sťahovať, v 51. minúte Lukačínová znížila na 16:19. Napriek dostatku času sa však už bližšie nedostali, a tak utrpeli prvú prehru.

Najviac gólov zo slovenského tímu dali štvorgólové Barbora Sabovová a Laura Kitti Beke, za najlepšiu hráčku vyhlásili brankárku Karolínu Šperglovú. Kadetky SR budú mať vo štvrtok od 13.15 hod. poslednú šancu zabojovať o semifinále, keď nastúpia proti líderkám tabuľky z Poľska.

Výsledky - majstrovstvá EHF do 17 rokov (Ankara/Tur.) - B-skupina - 4. kolo - streda:

Poľsko - Bulharsko 38:14 (20:6)
Fínsko - Slovensko 22:19 (14:4)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová - Tomašechová, Letková 1, Cuperová, Brezánska 3, N. Labudová 1, Paľová, Gyárfásová, Sabovová 4, Lukačinová 1, Beke 4, Čižmáriková, Geffertová 2, L. Labudová 3, Svec
pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: R. Geraets a P. Geraets (obaja Hol.)

Hlas:

Ján Beňadik (tréner SR "17"): "Dnes nám absolútne nevyšiel  prvý polčas v útočnej fáze a to ovplyvnilo celý jeho priebeh. Ešte v 15. minúte sme sa držali v zápase defenzívou. Nevedeli sme sa však dostať herne do zápasu, keď v prvom polčase sa hralo na iba 22 útokov. V druhom polčase sme sa vrátili do zápasu zlepšeným pohybom a dôrazom v súbojoch na oboch stranách ihriska. Dobrým výkonom sme sa pokúšali výsledok zvrátiť v náš prospech. Obrovskú snahu sme už nestihli premeniť v zisk aspoň bodu. Zajtra sa odrazíme od výkonu v druhom polčase a zabojujeme o postup."