05 aug 2023, 14:51
Ostatná aktualizácia: 05 aug 2023, 15:20
Prečítané: 644x

Víťazný vstup majú za sebou slovenské kadetky na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 17 rokov v tureckej Ankare. Zverenky trénera Jána Beňadika naplnili papierové predpoklady a v sobotňajšom úvodnom vystúpení zdolali v B-skupine Kosovčanky jednoznačne 35:15 (18:7).

Mladé Slovenky po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke (3:2) ovládli dianie na palubovke a už po necelých dvadsiatich minútach si vypracovali dvojciferný náskok (13:3). Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil a slovenské hráčky pokračovali vo zvyšovaní náskoku, ktorý po presnom zásahu Cuperovej pol minúty pred koncom narástol až na dvadsať gólov. Najlepšou strelkyňou tímu SR bola šesťgólová Anna Sába Svec. Slovenské kadetky nastúpia na druhé stretnutie v nedeľu 6. augusta od 17.45 hod. proti Bulharkám.

Výsledky - majstrovstvá EHF do 17 rokov (Ankara/Tur.) - B-skupina - 1. kolo - sobota:

Fínsko - Bulharsko 34:28 (14:15)
Slovensko - Kosovo 35:15 (18:7)
Zostava a góly SR: Šperglová, Szalaiová - Tomašechová, Letková 2, Cuperová 1, Brezánska 4, N. Labudová 2, Paľová 1, Gyárfásová 3, Sabovová 4, Lukačinová 2, Beke 5, Čižmáriková 1, Geffertová 4, L. Labudová, Svec 6
pok. hody: 4/3 - 4/3, vylúčené: 9 - 7, ČK: 29. Krasniqiová (Kosovo) za tri vylúčenia, rozhodovali: Härgin a Makejev (obaja Est.)

Hlas:
Ján Beňadik (tréner SR "17"): "Dnes to bol pre naše družstvo prvý oficiálny zápas na takomto podujatí a nervozita v úvode tomu aj zodpovedala. Počas stretnutia sme sa postupne upokojili a zaslúžene zvíťazili. Získali sme dva body a môžeme sa pripravovať na nedeľňajší súboj s Bulharskom."