Nachádzaš sa tu:
04 aug 2023, 20:51
Ostatná aktualizácia: 04 aug 2023, 22:18
Prečítané: 691x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Po juniorkách prišiel počas leta rad aj na kadetky. Slovenské hádzanárske reprezentantky odcestovali v piatok do tureckej Ankary, kde od 5. do 13. augusta 2023 budú hrať na jednom z dvoch turnajov majstrovstiev EHF (nižšia kategória ME) hráčok do 17 rokov. Po troch blokoch prípravy, ktoré si spestrili troma medzištátnymi duelmi s českými rovesníčkami a dvoma zápasmi so ženskými tímami Poruby a Zlína, ich čaká vrchol v podobe šampionátu, na ktorom chcú uspieť.

"Náš cieľ v Ankare je jasný. V decembri, keď sme prebrali toto družstvo, sme si povedali, že v lete chceme tento turnaj vyhrať, aby sme sa mohli dostať na majstrovstvá sveta. Potrebujeme udržať túto generáciu čo najviac v kvalitných medzinárodných konfrontáciách a vychovať hráčky pre ženskú reprezentáciu. Naše snaženie o splnenie tejto méty začneme proti Kosovu, nasledovať bude Bulharsko a po dni voľna nás čakajú vážnejší súperi Fínsko a Poľsko. Na základe týchto výsledkov sa rozhodne, či postúpime do semifinále. Hovoril som s Pavlom Streicherom, ktorý bol v júli na šampionáte s juniorkami. Už aj tímy ako napríklad Fínsko, Taliansko idú cestou centralizovanej prípravy, prípadne to riešia akadémiami, preto nie je na mieste nikoho podceňovať," uviedol pre slovakhandball.sk hlavný kouč kadetiek SR Ján Beňadik.

V Ankare sa predstaví dovedna 10 tímov rozdelených do dvoch skupín. Slovenky budú účinkovať v B-skupine. Do bojov vstúpia v sobotu 5. augusta od 12.45 hod. proti Kosovu. Nielen tento zápas, ale aj ostatné budú môcť priaznivci hádzanej sledovať prostredníctvom prenosov na https://ehftv.com/home. "Naším prvým súperom sme sa zaoberali už na nedávnom zraze. Kosovčanky sme našim hráčkam ukázali, takže vedia, čo môžu od nich čakať," skonštatoval Beňadik, ktorý má k dispozícii 16-členný káder. "V nominácii sme museli urobiť jednu korekciu, zo zdravotných dôvodov nie je k dispozícii Liliana Jakubisová, ktorá utrpela v zápase v Ostrave zranenie členka. Ostatné hráčky sú zdravé a pripravené."

V hre nie je iba postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do 18 rokov, kam sa z majstrovstiev EHF v Ankare a druhého turnaja rovnakej úrovne v azerbajdžanskom Baku prebojujú len víťazi, ale aj miestenky na európsky šampionát do 19 rokov v roku 2025, ktoré získajú prvé tri družstvá z oboch turnajov.

Nominácia kadetiek Slovenska:
Hráčky:
Karolína Šperglová, Natália Labudová, Lucia Labudová (všetky HC Tatran Stupava), Tamara Geffertová (ŠŠK SLŠ Prešov), Barbora Sabovová, Ivana Paľová, Vanda Čižmáriková, Patrícia Cuperová (všetky MŠK IUVENTA Michalovce), Laura Kitti Beke, Barbara Szalaiová (obe HC DAC Dunajská Streda), Nina Letková, Laura Brezánska, Michaela Lukačinová, Nina Gyárfásová (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Anna Sába Svec (Handball Zlatná na Ostrove), Sofia Tomašechová (ŠKP Bratislava).

Realizačný tím: 
Ján Beňadik (hlavný tréner), Martin Križan (asistent trénera), Juraj Hudák (tréner brankárok), Lubomír Pala (fyzioterapeut), Zuzana Füleová (technická vedúca tímu).

Zloženie skupín na majstrovstvách EHF do 17 rokov (5. - 13. 8. 2023, Ankara/Tur.):
A-skupina: Rakúsko, Taliansko, Turecko, Lotyšsko, Veľká Británia
B-skupina: Slovensko, Poľsko, Fínsko, Kosovo, Bulharsko

Program B-skupiny:
sobota 5. 8.: 12.45 hod. Slovensko - Kosovo
, 15.00 hod. Fínsko - Bulharsko
nedeľa 6. 8.: 15.30 hod. Kosovo - Poľsko, 17.45 hod. Bulharsko - Slovensko
pondelok 7. 8.: 13.15 hod. Poľsko - Fínsko, 15.30 hod. Kosovo - Bulharsko
utorok 8. 8.: voľný deň
streda 9. 8.: 13.15 hod. Poľsko - Bulharsko, 15.30 hod. Fínsko - Slovensko
štvrtok 10. 8.: 11.00 hod. Fínsko - Kosovo, 13.15 hod. Slovensko - Poľsko

Zloženie skupín na majstrovstvách EHF do 17 rokov (5. - 13. 8. 2023, Baku/Azerb.):
A-skupina: Slovinsko, Litva, Gruzínsko, Bosna a Hercegovina, Azerbajdžan
B-skupina: Faerské ostrovy, Španielsko, Luxembursko, Grécko, Izrael

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.