12 júl 2023, 21:06
Ostatná aktualizácia: 12 júl 2023, 21:36
Prečítané: 617x

Juniorky Slovenska si na turnaji majstrovstiev EHF v hádzanej hráčok do 19 rokov v kosovskej Prištine držia nezdolanosť. Po dvoch dňoch voľna síce zverenky trénerky Lýdie Jakubisovej nepridali tretie víťazstvo, keď v stredu večer remizovali s Fínkami 32:32 (16:16), ale ziskom bodu sa priblížili k postupu do semifinále.

Zápas mal od začiatku vyrovnaný priebeh. Severanky síce vďaka päťgólovej šnúre odskočili v úvode druhého dejstva na 21:16, ale v 48. minúte Kucserová vyrovnala na 26:26. V záverečnej desaťminútovke boli bližšie k výhre slovenské hráčky, ale súperky v 60. minúte stanovili konečný zmierlivý rezultát. Najlepšou strelkyňou bola s 9 presnými zásahmi Rebeka Kucserová.

Slovenky sú v tabuľke na 2. mieste o bod za suverénnymi Taliankami a o dva pred Fínkami, navyše majú k dobru aj výrazne pozitívne skóre. Účinkovanie v základnej A-skupine ukončia vo štvrtok duelom od 14.30 hod. s talianskymi rovesníčkami, v ktorom pôjde o prvú priečku a zároveň postupovú definitívu do semifinále.

Výsledky - majstrovstvá EHF do 19 rokov (Priština/Kos.) - A-skupina - 4. kolo - streda:

Taliansko - Veľká Británia 37:21 (22:10)
Slovensko - Fínsko 32:32 (16:16)
Zostava a góly SR: Mruškovičová, Tomovčíková, Jakubíková - Susiková 3, Rendvanská 1, N. Leštinová 5, Hornyák 2, Palušová, Csernyánszky 2, K. Karkušová, Tomaškovičová, Kucserová 9, Lukáčová 3, Čižmáriková, Bačenková 7/3, Ferenyiová
pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Fahner a Kubis (obaja Poľ.)