Ostatná aktualizácia: 08 aug 2022, 14:08
Prečítané: 1196x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárske reprezentantky Slovenska zakončili svoje účinkovanie na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje neúspešne. Zverenky trénera Róberta Popluhára v pondelkovom stretnutí o 25. miesto podľahli Argentínčankám 24:26 (12:14), keď v záverečnej štvrťhodine pustili z rúk nádejne sa vyvíjajúci duel vďaka dovtedajšiemu obratu. Slovenské kadetky obsadili konečnú 26. priečku z 32 štartujúcich tímov, pričom na šampionáte dosiahli bilanciu 2 výhry - 5 prehier.

Výsledok - IX. majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov - o 25. miesto (Skopje) - pondelok:

Slovensko - Argentína 24:26 (12:14)
Zostava a góly SR: Jakubíková, Kantorisová, Mruškovičová - Kucsera 2, K. Karkušová 1, A. Kormanová, Walterová 5, Rendvanská, Susiková 4, Leštinová 1, R. Šalatová 3, Mydlová 3, Horňanová, Hornyák, Bačenková 5/3, Ondrijová
Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 4 - 5, ČK: 54. Manzová (Arg.) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hizaki a Ikebuči (obaja Jap.), 95 divákov

Slovenky viedli 1:0, ale súperky otočili na 4:1 a neskôr získali až päťgólový náskok (10:5 v 18. minúte). Popluhárove zverenky však postupne začali ukrajovať zo svojho manka, po výmene brankárky sa v 23. minúte dotiahli na 10:11, ale do prestávky už vývoj neotočili. Podarilo sa im to po zmene strán, keď v 33. minúte vyrovnali na 13:13 a o chvíľu neskôr po góle Susikovej viedli 16:15. Potom si vypracovali dvojgólový náskok - naposledy 20:18 v 44. minúte, o ktorý prišli šesťgólovou argentínskou šnúrou na 24:20 v 52. minúte. Slovenky sa v závere snažili ešte dotiahnuť, ale ich snahu kazili technické chyby a neúspešná koncovka.

Zdroj: slovakhandball.sk