04 apr 2022, 08:32
Ostatná aktualizácia: 19 apr 2022, 11:17
Prečítané: 1528x

V nedeľu 3. apríla sa v športovej hale v Predmieri odohrali zápasy 21.kola 1. ligy mladších a starších dorasteniek. Hádzanárky z MHK Bytča privítali súperky zo Šale.

V úvodnom dueli sa stretli družstvá mladších dorasteniek, ktoré sú aktuálne na prvých dvoch priečkach v tabuľke. V úvode zápasu sa hostky dostali do päťgólového vedenia, ale naše baby sa dokázali zomknúť a na prestávku odchádzali za stavu 13:13. Druhý polčas a najmä jeho záver mali v réžii dievčatá zo Šale. Ani 25 presných zásahov našich strelkýň (najlepšie sa darilo Nikole Leštinovej - 9 gólov a Tamare Čikotovej - 7 gólov), ani fantastický výkon brankárky Nely Hrabovskej nestačili na víťazstvo domácich a tak dva body odišli do Šale.

Do druhého zápasu nastupovali ako favoriti Šalianky. Domáce dievčatá však prekvapili a počas celého stretnutia im boli rovnocennými súperkami. Darilo sa im v obrane, v bráne si výborne počínala Natália Chudovská a strelecky sa baby tiež nedali zahanbiť. Napínavý súboj sa skončil remízou a body si súperi spravodlivo rozdelili.

21. KOLO - 1. LIGA MLADŠIE A 1. LIGA STARŠIE DORASTENKY:

NEDEĽA 03. APRÍL 2022 - BYTČA, ŠH PREDMIER

1. LIGA MLADŠIE DORASTENKY - 21. kolo:

MHK BYTČA - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA         25:30 (13:13)

Pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčené: 2 - 4. ČK: v 54. min. N. Gyárfásová (Šaľa) - za tri vylúčenia. Rozhodovali: M. Kica a Ma. Nagy st.. Divákov: 40.

MHK: P. Marková, N. Hrabovská - E. Mináriková 1, N. Leštinová 9/5, M. Marušáková, R. Kytková, J. Honzová 4, P. Valientová 4, K. Bryndziarová, T. Čikotová 7, E. Hundáková. Trénerka: Jana Leštinová.

1. LIGA STARŠIE DORASTENKY - 21. kolo:

MHK BYTČA - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA         23:23 (15:15)

Pok. hody: 6/2 - 7/5, vylúčené: 6 - 4. ČK: v 46. min. T. Zubáňová (Bytča) - za faul. Rozhodovali: M. Kica a Ma. Nagy st.. Divákov: 15.

MHK: N. Chudovská - V. Rantúchová 3, N. Leštinová 3/1, L. Leštinová 6/1, V. Čanigová, T. Zubáňová 2, Z. Hujíková 3, T. Margušová 2, A. Harantová 2, T. Čikotová 2. Trénerka: Jana Leštinová.