27 nov 2019, 09:14
Ostatná aktualizácia: 27 nov 2019, 14:21
Prečítané: 1323x

Hádzanárky Slovenska na záver sústredenia v maďarskom Balatonboglári zvíťazili v utorok večer v medzištátnom prípravnom stretnutí nad reprezentantkami Fínska vysoko 37:25 (18:14). Najlepšou strelkyňou bola krídelníčka Annamária Patrnčiaková so siedmimi gólmi, o jeden presný zásah menej mali na konte Martina Popovcová a Natália Némethová. Zverenky trénera Pavla Streichera dva dni predtým prehrali s účastníkom druhej najvyššej maďarskej súťaže - Národnou hádzanárskou akadémiou 24:28 (11:15). Slovenky utorňajším triumfom zavŕšili novembrovú prípravu na budúcoročné pokračovanie II. fázy kvalifikácie o postup na ME žien 2020 v Dánsku a Nórsku.

Slovenky nastúpili bez svojej najlepšej hráčky z predchádzajúceho vystúpenia Réky Bízikovej. Inkasovali ako prvé, ale potom prišla šesťgólová šnúra. V 18. minúte Monika Rajnohová zvýšila už na 13:4. Sľubný náskok si však zverenky Pavla Streichera neudržali, keďže nezvládli záver prvého polčasu. Fínky sa z 10:17 dotiahli na 14:18 a po zmene strán znížili už na 15:18. Slovenské hráčky však obrat vo vývoji skóre nepripustili. Opäť začali zveľaďovať svoj náskok, v 47. minúte vyhrávali 28:20. Patril im aj záver, keď navýšili rozdiel až na tucet gólov (37:25).

Slovensko - Fínsko 37:25 (18:14)
Zostava a góly SR: Medveďová, Furgaláková, Voržáčková - Pastorková 2, Trúnková 2, Kišíková, Patrnčiaková 7, Popovcová 6, Pócsíková, Bujnochová 4/1, E. Rajnohová, Škoricová 1, N. Némethová 6, Trepáčová 5, M. Rajnohová 4
pok. hody: 2/1 - 0, vylúčené: 3 - 0

Pavol Streicher (tréner žien SR): „Myslím si, že s naším výkonom môžeme byť spokojní. V obrane sme hrali kompaktne. V prvom polčase sme síce dostali viac gólov, ako sme predpokladali, ale viac sme zamerali na ofenzívu. V útoku sa ukázalo, čo pre toto družstvo znamená Monika Rajnohová, z ktorej kvalít sme profitovali. Pred zápasom sme si povedali, že dáme priestor všetkým hráčkam, a tak sme miestami mali problémy so súhrou."