Ostatná aktualizácia: 04 aug 2019, 20:49
Prečítané: 2290x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenská hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska nepostúpila na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v slovinskom Celje medzi osem najlepších tímov. Zverenky trénerskej dvojice Rastislav Jedinák - Iveta Mičiníková neuspeli vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine, v ktorom išlo o druhú postupovú priečku, keď rakúskym rovesníčkam podľahli 23:28 (11:13) a v konečnej tabuľke obsadili 3. priečku. Tá znamená, že reprezentantky SR budú v ďalšom priebehu šampionátu účinkovať v bojoch o 9. - 16. pozíciu, pričom stále sú v hre o miestenku na svetový šampionáte. Ich ďalšími súperkami budú Španielky (utorok 6. 8. o 19.00 hod.) a Chorvátky (>streda 7. 8. o 19.00 hod.).

Slovenky potrebovali vyhrať, ale od začiatku museli doťahovať náskok súperiek. Po štvrťhodine zaostávali už o štyri góly (4:8) a polovicu z tohto manka stiahli v závere I. polčasu, keď z 9:13 znížili na 11:13. Po zmene strán pokračovali ako tesne pred prestávkou a dočkali sa aj vyrovnania - 15:15 v 42. minúte. Ešte pred záverečnou desaťminútovku prehrávali len o jediný gól (18:19), ale Rakúšanky potom unikli na 26:21 a predčasne rozhodli o osude duelu. Najlepšou strelkyňou tímu SR bola opäť Barbora Lancz, ktorá skórovala osemkrát.

Výsledky - B-skupina - nedeľa:

Maďarsko - Rumunsko 39:32 (21:16)

Slovensko - Rakúsko 23:28 (11:13)

Zostava a góly SR: Voržáčková, Chudovská - P. Pálová, Dulinová 1, Timková, Pint 1, Pápayová, N. K. Sedláčková 2, Barb. Lancz 8, D. M. Vargová 3, Dvorščáková 6, Rudincová, Zlatinská 1, Ščípová, Leštinová, Petríková 1

pok. hody: 7/6 - 2/1, vylúčené: 8 - 7, ČK: Dvorščáková (SR) za tri vylúčenia, rozhodovali: Ivanovič a Vujišič (obaja Č. Hora), 300 divákov

Hlas:

Rastislav Jedinák (tréner kadetiek SR): „Samozrejme, po takomto zápase sa ťažko hľadajú slová. Hráčkam nemám čo vyčítať, bojovali a snažili sa. Duel bol miestami chaotický, dá sa to pripísať tomu, že všetci veľmi chceli. V konečnom dôsledku sa musíme vrátiť k tomu, čo bol náš cieľ. Ďalej podľa toho pracovať a držať sa tej línie, aby sme to splnili."