17 júl 2019, 10:12
Ostatná aktualizácia: 18 júl 2019, 17:09
Prečítané: 2330x

Slovenské juniorky utrpeli na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v maďarskom Győri druhú vysokú prehru.

Po dueli s Ruskami v základnej skupine výrazne zaostali aj za Nemkami, ktorým v utorkovom stretnutí v 1. skupine o 9. - 16. miesto podľahli 18:39 (5:19).

Zverenky trénerky Zdeny Rajnohovej držali krok len úvodných desať minút (2:3), po niečo vyše štvrťhodine hry prehrávali 3:8 a v druhej časti I. polčasu narástlo ich manko už na 14 gólov. Po zmene strán sa už častejšie presadzovali aj v ofenzíve, ale nemecké súperky ešte navýšili rozdiel - v 41. minúte 26:10, v 50. minúte 31:14.

Mladé Slovenky figurujú v tabuľke na 3. mieste so ziskom 2 bodov, ale svoj osud, či si zaistia umiestnenie medzi 12 najlepšími tímami, majú vo vlastných rukách. V stredu však v zápase so začiatkom o 14.30 hod. potrebujú zdolať chorvátske rovesníčky.

Výsledky - o 9. - 16. miesto - 1. skupina - utorok:

Chorvátsko - Slovinsko 33:22 (20:11)

Slovensko - Nemecko 18:39 (5:19)

Zostava a góly SR: Kondášová, Poláková, Oláhová - Trepáčová 3, Pustá 1, Popovcová, Žitňanová 1, Pastoreková, Jagodič 3, Demeter 1, Brunczvik, Holíncová 3, L. Tomášechová 2, Michálková 1, R. Mészáros, Kóšová 3

pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčené: 5 - 6, rozhodovali: Petursson a Þrastarson (obaja Isl.), 200 divákov