Ostatná aktualizácia: 03 nov 2014, 22:27
Prečítané: 3308x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

V piatok 31. októbra 2014 vycestovali mladšie a staršie dorastenky MHK Bytča na predohrávané 6. kolo najvyšších súťaží dorasteniek do metropoly Zemplína Michaloviec, ich súperkami boli v miestnej Chemkostav Aréne hráčky domácej Iuventy. Oba zápasy bohužiaľ skončili pre Bytčianky prehrou, keď ako prvé z družstiev dorasteniek mladšie podľahli domácim hráčkam vysoko v pomere 17:33 (8:15), podobne ako mladším nedarilo sa ani starším dorastenkám, ktoré prehrali s hráčkami domácej Iuventy o osem gólov 21:29 (11:17). Počas nasledujúceho víkendu (8. - 9. november 2014) a to presnejšie v sobotu 8. novembra budú z družstiev MHK Bytča v akcii staršie žiačky, ktoré odohrajú v poradí piaty turnaj krajskej súťaže v Bánovciach nad Bebravou a taktiež obidva celky dorasteniek, ktoré privítajú na domácej palubovke v ŠH v obci Predmier (okr. Bytča) Košičanky.

PREDOHRÁVKA - 6. KOLO:

PIATOK 31. OKTÓBER 2014 - MICHALOVCE, CHEMKOSTAV ARÉNA

1. LIGA MLADŠIE DORASTENKY
- predohrávané 6. kolo:

IUVENTA MICHALOVCE - MHK BYTČA       33:17 (15:8)

Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 1 - 0. Rozhodovali: Bc. J. Gedeon a Mgr. I. Vydra. Divákov: 100.

IUVENTA: L. Brhlíková, L. Babincová, K. Mulíková - Holubová, Dilíková 1, K. Bačíková 4, A. Holejová 2, K. Ondová 2, M. Kocanová 8/2, F. Solárová, Vancová, Štefaníková 4, Ľ. Nemčíková 2, D. Kaločayová 1, Bajčiová 3. Tréner: Maroš Vikartovský.

MHK: L. Kubová, S. Furgaláková - M. Čillíková 2, R. Gaňová 1, M. Bajzová 1, N. Augustínová 1, N. Červenková, K. Bačikovská 4, S. Hrtánková 3/1, Hornáková 3, L. Holincová 2, A. Weberová. Tréner: Ing. Jozef Hanták st.

Súboj s lanským majstrom sľuboval pre Iuventu zaujímavú hádzanú, ale tabuľkové postavenie pre zápasom hovorilo iné. To sa aj konečným výsledkom potvrdilo. V pohode hrajúce domáce svojho súpera s prehľadom sfúkli a nebyť extrémneho množstva zahodených šancí, mohli vyhrať ešte oveľa výraznejšie.

Úvod zápasu bol pritom na góly chudobný, vedenia sa ujala Bytča gólom Hornákovej. Za Iuventu vyrovnala z pokutového hodu M. Kocanová. Iuventu poslala do vedenia v 5. minúte Solárová a skóre začalo postupne narastať, v 12. minúte bolo po góle M. Kocanovej 6:2, v 20. minúte po presnom zásahu Solárovej 8:4. Iuventa hrala rýchlo a na minimálny počet sekúnd v útoku. Jej pestrá hra na súperky platila a do prestávky si michalovské dievčatá vytvorili sedemgólový náskok - 15:8.

V rovnakom duchu sa niesol aj úvod druhého dejstva, už v 36. minúte bol po prieniku M. Kocanovej rozdiel v skóre desaťgólový - 19:9. Domáce šliapali až do 42. minúty, kedy Solárová podstrelom zvýšila na 25:11. Potom prišlo poľavenie, čoho najjasnejším dôkazom je sedem (!) zahodených trhákov Iuventy po sebe... Príležitosť dostala lavička, tréner Vikartovský dal šancu aj brankárke Brhlíkovej a gólostroj Iuventy sa napokon zastavil na výsledku 33:17.

Zdroj: iuventa-zhk.sk

1. LIGA STARŠIE DORASTENKY

IUVENTA MICHALOVCE - MHK BYTČA       29:21 (17:11)

IUVENTA: C. Čičáková, I. Hurčíková, K. Mulíková - D. Lešková 2, Dziurová 10, B. Ondová, Chorovská, V. Habánková 3, L. Kniežová, P. Danková 1, K. Šimková 1, J. Barátová 4, M. Soročinová 4, Ščerbáková 3, Grobelníková 1. Tréner: Mgr. František Urban.

MHK: S. Furgaláková, D. Mičienková - M. Bajzová, Kmošenová 1, K. Bačikovská 1, S. Hrtánková, E. Čillíková, K. Mičienková, K. Pastorková 4/2, Re. Zahumenská 6, Hanulíková 5/2, Ra. Zahumenská 3, M. Pistovčáková 1. Tréner: Ing. Jozef Hanták st.

Staršie dorastenky Iuventy pred zápasom s Bytčou vedeli, že akékoľvek víťazstvo ich premiérovo v tejto sezóne posunie do čela tabuľky. Lenže tento plán spočiatku nevychádzal podľa ich predstáv. Vedenia sa ujala Bytča a keď v 12. minúte zvýšila Pastorková z pokutového hodu na 4:2 pre Bytču, musel si vyžiadať tréner domácich František Urban oddychový čas. Ten zaúčinkoval okamžite, najprv Habánková a po nej Barátová zariadili vyrovnanie (4:4). Bytča viedla ešte aj v 20. minúte (5:6), ale potom odštartoval nevídaný marš rýchlonohej krídelníčky Jany Dziurovej, ktorá piatimi gólmi z brejkov za sebou doslova roztrhala bytčianske nádeje a v 23. minúte už bolo 10:7. Dziurová „úradovala" aj naďalej a v 25. minúte zvýšila už na 12:8. Hlavne vďaka nej a výborne chytajúcej brankárke Čičákovej Iuventa stanovila polčasové skóre na 17:11, pričom záverečný gól prvého dejstva strelila, ako inak, Dziurová a ,ako inak, po rýchlej kontre.

Druhý polčas odštartovala gólom v 33. minúte Barátová (18:11) a v 39. minúte už Michalovce viedli o deväť gólov - 22:13, lenže Bytča sériou štyroch gólov znížila v 43. minúte zásluhou Radky Zahumenskej na 22:17. Iuventa znovu ožila a tromi gólmi v rade zvýšila svoj náskok v 47. minúte gólom Ščerbákovej na 25:17. Od tejto chvíle oba tímy skórovali ešte štyrikrát, a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo Iuventy 29:21.

Fotogaléria - 6. kolo 1. ligy MLDKY: Iuventa Michalovce - MHK Bytča

Fotogaléria - 6. kolo 1. ligy STDKY: Iuventa Michalovce - MHK Bytča