Ostatná aktualizácia: 16 aug 2018, 18:14
Prečítané: 2757x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska sa na VII. majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov v poľskom meste Kielce (7. - 19. 8. 2018) dočkali svojho prvého víťazstva až v záverečnom vystúpení v základnej A-skupiner. Zverenky trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena v pondelkovom stretnutí 5. kola zdolali Angolčanky vďaka druhopolčasovému obratu 24:23 (10:13), keď víťazný gól dosiahla v poslednej minúte s 8 gólmi najlepšia strelkyňa SR v zápase Diana Michálková. Slovenské kadetky po štyroch prehrách okúsili chuť triumfu, ktorý ich posunul na konečnú 5. priečku v skupine so ziskom 2 bodov. Do osemfinále postúpili prvé štyri tímy.

Slovenky v úvode tesne prehrávali, ale potom ako prvé získali vedenie dvojgólovým rozdielom - 5:3 v 12. minúte. Angolčankám patril záver I. polčasu, v ktorom štyrmi gólmi za sebou unikli na 13:9. Pred prestávkou však ešte raz inkasovali. Tesne po zmene strán narástlo vedenie Angoly už na 15:10. Slovenský tím však zabojoval a vyrovnania sa dočkal v 48. minúte, keď skórovala Trepáčová (19:19). Trojgólová šnúra priniesla zverenkám Poulsena v 57. minúte vedenie 23:21, ale napokon z toho bola dráma. Africký zástupca vyrovnal, po nepremenenom pokutovom hode však o osude duelu rozhodla Michálková.

Slovenské hádzanárky budú v ďalšom priebehu MS bojovať o Prezidentský pohár, v stredu predpoludním od 11.45 hod. ich čaká súboj o 17. - 20. miesto proti hráčkam Čile, ktoré skončili piate v „béčku".

MS hádzanárok do 18 rokov - A-skupina:

Angola - Slovensko 23:24 (13:10)

Zostava a góly SR: Oláhová, Opátová, Chudovská - Belušková, Michálková 8, Marcinčáková, Ratvajská, Galková, Kóšová, Pastoreková, Manczal 1, Mészáros 5/2, Kakaščíková 1, Trepáčová 7, Holincová 1, Chovanová

Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: R. Reyes a A. Zuniga (obaja Kuba), 95 divákov

Najlepšia hráčka zápasu za SR: Diana Michálková.

Hlasy:
Rasmus Rygaard Poulsen (tréner SR „18“): „Dosiahli sme veľké víťazstvo. Nezačali sme dobre, ale som rád, že po hodine hry sme predsa len zdolali tohto súpera. Bol to náročný duel pre nás, ale dievčatá bojovali až do konca."

6. Angola 5 0 1 4 100:120 1

Ďalší program slovenského tímu v základnej A-skupine (Hala Legionów) na VII. majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Poľsku (Kielce, 7. - 19. 8. 2018):