25 júl 2016, 17:52
Ostatná aktualizácia: 26 júl 2016, 11:51
Prečítané: 1881x

Slovenské hádzanárky nedali za svojím účinkovaním v základnej fáze na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave úspešnú bodku.

Zverenky trénera Jána Beňadika podľahli v pondelkovom stretnutí 5. kola D-skupiny v bratislavskej Aegon aréne NTC Egypťankám, ktoré boli ich priamymi konkurentkami v boji o 2. priečku, šesťgólovým rozdielom 28:34 (11:17).

Mladé Slovenky obsadili v konečnom poradí "déčka" 3. miesto s bilanciou tri víťazstvá - dve prehry. Kadetky SR nastúpia v osemfinále proti hráčkam druhému tímu z C-skupiny, ktorými sú Nórky.

Egypťanky hneď v úvode po štvorgólovej šnúre odskočili na 5:1 v 8. minúte. Slovenské hráčky vzápätí znížili na 4:5, ale o chvíľu bolo 4:8. Africký tím si udržiaval mierny náskok, ktorý v závere I. polčasu ešte zveľadil na 17:11. Po zmene strán mala hra vyrovnaný priebeh. Nádej na obrat svitla pre družstvo SR štvrťhodinu pred koncom po sérii troch gólov a znížení na 21:25. Súperky však drámu nepripustili, zvýšili svoje vedenie na 29:22 a potom už s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca (34:28).

Povedali po zápase

Ján Beňadik (tréner SR "18"): "Stalo sa to, čoho som sa najviac obával, teda že zápas nebude mať dostatočné tempo a bude to skôr akási pretláčaná na bránkoviskách. Nevedeli sme sa chytiť. Keď už konečne prišla naša aktivita, bolo neskoro. Akoby sme si z posledných zápasov prenášali so sebou akúsi streleckú nervozitu."

Vladimíra Bajčiová (spojka a najlepšia hráčka SR "18"): "V prvom polčase sa nám vôbec nedarilo ani v obrane a ani v útoku. Hrať sme začali až od druhého polčasu. Zlepšili sme sa, ale zmazať veľký náskok súpera už bolo nad naše sily."

MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave - D-skupina (Aegon aréna NTC) - 5. kolo - pondelok 25. júla 2016

Slovensko - Egypt 28:34 (11:17)

Zostava a góly SR "18": S. Furgaláková, K. Muliková, B. Hanzalíková - Tamási É., P. Škoricová, L. Kovácsová 1, N. Némethová, F. Solárová 2, N. Nejedlíková 2, N. Trúnková 3, B. Zemanovičová 1, K. Bačikovská, V. Bajčiová 9/7, V. Vencuriková 1, K. Kostelná 5, A. Holejová 4.

pok. hody: 9/7 - 6/5, vylúčené: 6 - 8, rozhodovali: Kulik a Nabokov (obaja Biel.), 1050 divákov.

SR - Egypt 28:34 (11:17)