23 júl 2016, 18:50
Ostatná aktualizácia: 23 júl 2016, 19:12
Prečítané: 1977x

Prvá prehra slovenských hádzanárok na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave prišla vo štvrtom zápase základnej fázy. Zverenky trénera Jána Beňadika po troch víťazstvách a zabezpečení si postupu do osemfinále nestačili na Dánky.

Favorizovaným severankám podľahli v sobotňajšom dueli 4. kola, ktorý bol v bratislavskej Aegon aréne NTC zároveň aj súbojom o prvenstvo v D-skupine, hladko 14:28 (8:17). Mladé Slovenky zostali so ziskom 6 bodov v tabuľke na 2. mieste. Kadetky SR zakončia svoje účinkovanie v prvej časti šampionátu v pondelok 25. 7. stretnutím s Egypťankami od 18.00 hod.

Dánky hneď v úvodnej päťminútovke odskočili na 4:1. Svoj náskok v I. polčase výrazne zvýšili od 15. do 23. minúty, keď zo 7:4 upravili na 14:5. Dvojciferný rozdiel dosiahli severanky prvýkrát v 37. minúte (19:9).

V 41. minúte zaostávali Slovenky už dvanásťgólovým rozdielom (9:21), ale následne vyhrali desaťminútovku 4:1 a znížili na 13:22. Záver opäť patril dominujúcim dánskym hráčkam, ktoré s prehľadom zvyšovali svoje vedenie až na konečných 28:14.

Povedali po zápase

Ján Beňadik (tréner SR "18"): "Treba rešpektovať silu súpera. Aj preto nepovažujem tento výsledok za nejakú veľkú tragédiu. Piatkový zápas so Slovinskom nás stál veľa síl, čo sa ukázalo v druhom polčase. Musíme sa dobre pripraviť na pondelok, keď nás čaká dôležitý súboj o druhé miesto tabuľky s Egyptom."

Viktória Vencuriková (spojka a najlepšia hráčka SR "18"): "Chceli sme uhrať lepší výsledok, ale súper nám toho veľa nedovolil - je silný fyzicky aj technicky."

MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave - D-skupina (Aegon aréna NTC) - 4. kolo - sobota 23. júla 2016

Slovensko - Dánsko 14:28 (8:17)

Zostava a góly SR "18": S. Furgaláková, K. Muliková, B. Hanzalíková - Tamási É., P. Škoricová 2, L. Kovácsová 2, N. Némethová 2, F. Solárová 2, N. Nejedlíková, N. Trúnková 3, B. Zemanovičová, K. Bačikovská, V. Bajčiová 2, V. Vencuriková, K. Kostelná, A. Holejová.

pok. hody: 2/0 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora), 1000 divákov.

SR - Dánsko 14:28 (8:17)