18 apr 2016, 21:32
Ostatná aktualizácia: 18 apr 2016, 22:14
Prečítané: 2100x

Slovenská reprezentácia kadetiek Slovenska v príprave na MS, ktoré sa v Bratislave odohrajú v druhej polovici júla, nastúpila v českom Hodoníne proti rovesníčkam z Egypta.

Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý sa skončil v prospech našich len 11:10, Slovenky súperky zlomili v druhom polčase. Naše hádzanárky súperkám po zmene strán strelili až 19 gólov a dostali len 11. Celkovo tak Egypt zdolali 30:21.

Celá príprava výberu trénera Jána Beňadika smeruje k tohtoročnému vrcholu. V dňoch 18. - 31. júla 2016 čakajú reprezentáciu kadetiek Slovenska majstrovstvá sveta dievčat ich vekovej kategórie. Dejiskom šampionátu bude Bratislava.

Zápasy sa odohrajú na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a v blízkom Národnom tenisovom centre. Na podujatí sa predstaví 24 družstiev hráčok s ročníkom narodenia 1998 - 1999.

Organizátori predpokladajú účasť približne 600 športovcov a ich sprievodu. Výber Jána Beňadika tak má pred sebou posledné mesiace prípravy.

Výsledok prípravného zápasu kadetiek:

Slovensko "18" - Egypt "20" 30:21 (11:10)

Zostava a góly Slovenska: S. Furgaláková, B. Hanzalíková - T. Takáčová 3, E. Rajnohová, Tamási 1, P. Škoricová 4, L. Kovácsová 3, N. Némethová 2, Solárová, N. Nejedliková, Trúnková 6, B. Zemanovičová, Bajčiová 5/2, V. Vencuriková 3, K. Kostelná 2, M. Bajzová 1.

Zdroj:
Petra Gorejová - vedúca RD kadetiek SR a slovakhandball.sk

Fotogaléria - prípravný zápas: Slovensko "18" - Egypt "20", Hodonín (ČR) 18.04.2016