Ostatná aktualizácia: 29 feb 2024, 21:31
Prečítané: 315x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárske kadetky Slovenska (ročníky nar. 2006-2007) sú tento týždeň na sústredení v Bytči. Zverenky trénera Jána Beňadika tam odohrali vo štvrtok prvý z dvoch medzištátnych priateľských zápasov s Rakúšankami, ktorým podľahli 23:32 (11:16).

Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola s ôsmimi gólmi Laura Brezánska. Odveta je na programe v sobotu 2. marca od 11.00 hod. v púchovskej sTC aréne.

Výsledok - štvrtok:
Slovensko - Rakúsko 23:32 (11:16)
Najviac gólov za SR: Brezánska 8, Sabovová 4/1, Letková a Beke po 3

Hlas:
Ján Beňadik (tréner kadetiek SR): "Dnešné stretnutie nám nevyšlo herne ani výsledkovo. Chýbal nám pohyb a agresivita na oboch koncoch ihriska. Rakúšanky hrali fyzicky, s čím sme sa nevedeli väčšinu zápasu vyrovnať. Pokiaľ nebude schopní hrať v kontakte, tak nemôžeme byt úspešní. V úvode bol zápas vyrovnaný, ale po 20 minútach prišla séria technických chýb a rakúske družstvo si utvorilo náskok. V druhom polčase sme sa pokúšali dotiahnuť, ale nás dnešný výkon nemal parametre na to, aby sme uhrali lepší výsledok. Pozitívom však je, že sme si mali prvý tréningový blok od leta a videli sme hráčky, aj ako vyzerajú v tréningovom procese. Verím, že v odvete podáme kompaktnejší a bojovnejší výkon."

Zdroj: slovakhandball.sk