Nachádzaš sa tu:
04 máj 2023, 13:42
Ostatná aktualizácia: 05 máj 2023, 20:59
Prečítané: 947x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Víťazstvá na Ziggy Cupe 2023 a zároveň tituly na majstrovstvách Slovenska stredných škôl v hádzanej si v stredu v športových halách na Považí vybojovali gymnazisti z Trebišova a Michaloviec. Trebišovskí chlapci z gymnázia na Komenského ulici si vo finále turnaja v Považskej Bystrici poradili s tímom SPŠ Stavebná Prešov 22:20. Dievčatá z Gymnázia P. Horova v Michalovciach zdolali v Bytči v súboji o prvenstvo družstvo SG s VJM Dunajská Streda 21:17.

Výsledky Ziggy Cupu 2023:

CHLAPCI (Považská Bystrica)

základná časť:
SOŠ agrotechnická, Tovarnícka 1632, Topoľčany - Gymnázium Komenského 32, Trebišov 15:18
SPŠ Novomeského, Martin - SPŠ Považská Bystrica 6:23
Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec - SŠ Ostredková 10, Bratislava 11:18
Gymnázium Komenského 32, Trebišov - SPŠ Stavebná Prešov 14:12
SPŠ Novomeského, Martin - Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec 9:14
SPŠ Považská Bystrica - Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec 11:15
SOŠ agrotechnická, Tovarnícka 1632, Topoľčany - SPŠ Stavebná Prešov 8:21
SPŠ Považská Bystrica - SŠ Ostredková 10, Bratislava 12:11
SPŠ Novomeského, Martin - SŠ Ostredková 10, Bratislava 13:19

semifinále:
SPŠ Stavebná Prešov - SŠ Ostredková 10, Bratislava 10:5
Gymnázium Komenského 32, Trebišov - Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec 18:10

o konečné umiestnenie:
finále:
Gymnázium Komenského 32, Trebišov - SPŠ Stavebná Prešov 22:20 (7:9)
o 3. miesto:
Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec - SŠ Ostredková 10, Bratislava 9:18 (4:11)
o 5. miesto:
SOŠ agrotechnická, Tovarnícka 1632, Topoľčany - SPŠ Považská Bystrica 9:13


DIEVČATÁ (Bytča)

základná časť:
Gymnázium Bytča - SG s VJM Dunajská Streda 14:17
SŠŠ Staničná 6, Trenčín - SŠ Ostredková 10, Bratislava 12:10
Gymnázium J. Fándlyho, Školská 3, Šaľa - SSŠŠ Elba Prešov 11:12
SG s VJM Dunajská Streda - SŠ Ostredková 10, Bratislava 17:10
Gymnázium Bytča - SŠŠ Staničná 6, Trenčín 10:9
Gymnázium P. Horova, Michalovce - SSŠŠ Elba Prešov 17:14
SŠŠ Staničná 6, Trenčín - SG s VJM Dunajská Streda 9:20
Gymnázium Bytča - SŠ Ostredková 10, Bratislava 16:15
Gymnázium J. Fándlyho, Školská 3, Šaľa - Gymnázium P. Horova, Michalovce 8:18

semifinále:
Gymnázium P. Horova, Michalovce - Gymnázium Bytča 16:12
SSŠŠ Elba Prešov - SG s VJM Dunajská Streda 14:15

o konečné umiestnenie:
finále:
Gymnázium P. Horova, Michalovce - SG s VJM Dunajská Streda 21:17 (11:12)
o 3. miesto:
Gymnázium Bytča - SSŠŠ Elba Prešov 21:20 (10:8)
o 5. miesto:
Gymnázium J. Fándlyho, Školská 3, Šaľa - SŠŠ Staničná 6, Trenčín 21:18 (10:8)

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.