21 apr 2021, 20:17
Ostatná aktualizácia: 22 apr 2021, 20:40
Prečítané: 2427x

Majstrovstvá sveta žien v závere roka 2021 budú v Španielsku bez slovenských hádzanárok. Na ich úkor postúpili na šampionát reprezentantky Srbska, ktoré vyhrali nad zverenkami trénera Pavla Streichera aj druhýkrát sedemgólovým rozdielom. Po výhre 26:19 (11:10) v Šali v sobotňajšom prvom dueli II. fázy kvalifikácie MS 2021 si poradili so Slovenkami aj v belehradskej odvete, v ktorej v stredu zvíťazili 32:25 (13:12). Čakanie slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien na účasť na svetovom šampionáte sa tak predĺži minimálne o ďalšie dva roky.

Výsledok - II. fáza kvalifikácie MS žien 2021 - odveta play-off - streda:

BELEHRAD
Srbsko - Slovensko 32:25 (13:12) - prvý zápas 26:19, na MS postúpilo Srbsko
Najviac gólov za Srbsko: Cvijičová 7, Krpežová-Šlezaková 7/2, Lavková a Kovačevičová po 4
Zostava a góly SR: Medveďová, Oguntoye - Dulinová, B. Königová 1, Patrnčiaková 2, Štefaniková, R. Bízik 3/2, Pénzes 3, Bujnochová 4, E. Rajnohová, B. Lancz 6/4, Hudáková, Habánková 3, Rebičová, N. Némethová 3, B. Bízik
pok. hody: 3/3 - 7/6, vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: Alpaidzeová a Berezkinová (obe Rus.), bez divákov

Slovenky aj so zmenami v základnej zostave išli v 4. minúte do vedenia 2:1 zásluhou Lanczovej, ale domáce kontrovali trojgólovou šnúrou na 4:2. Výraznejšie sa však neodpútali. Naopak, Streicherove zverenky vyrovnali a v 13. minúte opäť Lancz naklonila skóre na slovenskú stranu (6:5). Srbské hráčky sa v ďalších minútach začali presadzovať, čoho výsledkom bolo vedenie 10:7 v 20. minúte. Po oddychovom čase prišlo v podaní tímu SR zníženie na 9:10. Zverenky kouča Uroša Bregara potom opäť odskočili na tri góly (13:10), ale záver I. polčasu patril súperkám. Bujnochová hrajúca na ľavej spojke strelila svoj tretí a štvrtý gól a postarala sa o zníženie na 12:13.
Po zmene sa Slovenky najskôr držali aj vďaka gólom Habánkovej, ale od stavu 15:16 inkasovali za sebou šesťkrát, keď ich obrana už nebola taká kompaktná. Slovenský kouč si vzhľadom na priebeh v tejto časti zobral v krátkom čase dva oddychové časy a prestriedal družstvo. Némethová sa hneď uviedla gólom na 16:22, ale vzápätí náskok Srbiek narástol na 26:17. Slovenky sa trojgólovou šnúrou dotiahli na 20:26 a necelých päť minút pred koncom mohli znížiť na 23:28, ale po štyroch úspešných nepremenila Lancz svoj piaty pokutový hod. Srbky to využili, opäť unikli na osem gólov, ale na sedemgólový rozdiel na konci zápasu upravila z pokutového hodu R. Bízik.

Hlasy:
Pavol Streicher (tréner SR): „Vývojom to bolo podobné stretnutie ako v Šali. V prvom polčase sme podali celkom dobrý výkon a držali sme krok s favoritom, zaostávali sme len o gól. Ani úvod druhého dejstva nebol zlý. Potom však prišla fáza, keď sme zakončovali z nepripravených akcií a strácali lopty v útoku. Dostali sme v krátkom čase päť gólov z kontier. Teší ma však, že dievčatá to nevzdali a dohrali odvetný duel so cťou."

Anette Emma Hudáková (spojka SR): „Myslím si, že prvý polčas sa nám opäť vydaril. Brankárka nás podržala. Snažili sme sa zastaviť srbské strelkyne, nie vždy nám to vyšlo. V druhom polčase začali Srbky lepšie brániť, vracali sa do obrany, to sa aj prejavilo."

Zdroj: slovakhandball.sk

Fotogaléria - II. fáza kvalifikácie MS žien 2020 - 2. zápas: Srbsko - Slovensko, Belehrad (SRB) 21.04.2021