08 okt 2016, 16:46
Ostatná aktualizácia: 08 okt 2016, 16:46
Prečítané: 1369x

Slovenské reprezentantky v hádzanej obsadili na medzinárodnom turnaji žien v poľskej Zielonej Góre konečné 4. miesto. Zverenky trénera Dušana Poloza po piatkovej semifinálovej prehre s domácim národným tímom 18:28 (10:13) podľahli v sobotňajšom dueli o 3. priečku Islanďankám 25:26, keď po prvom polčase mali k dobru dvojgólový náskok 15:13. Pre Slovenky bolo vystúpenie na podujatí súčasťou prípravy na novembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2017, ktorú odohrajú v Šali. Finále Poľsko - Švédsko je na programe od 15.30 hod.

Slovenky začali dobre, rýchlo išli do vedenia 3:0 a udržiavali si tento náskok až do stavu 9:6. Potom Islanďanky znížili na 8:9 a neskôr dokonca vyrovnali na 11:11. Polozove hráčky odpovedali trojgólovou šnúrou, vďaka ktorej išli do kabín za priaznivého skóre 15:13.

V druhom polčase sa skóre vyvíjalo ako na hojdačke. Najskôr severanky vyrovnali na 15:15, vzápätí slovenské hádzanárky odskočili na rozdiel dvoch gólov (17:15) a neskôr zvýšili svoje vedenie na 20:17. Islanďanky však odpovedali obratom na 22:20. Tím SR sa ešte síce zmohol na niekoľkokrát na vyrovnanie (23:23, 24:24), ale v konečnom účtovaní napokon podľahol tesne 25:26.

Dušan Poloz (tréner žien SR): "Podstatnú časť zápasu sme viedli a predovšetkým I. polčas sme mali pod kontrolou. Napriek tomu som nebol spokojný s hrou v obrane, trinásť inkasovaných gólov je veľa. Po zmene strán nám nevyšiel vstup, mali sme dve - tri vylúčené. Súper sa v záverečnej fáze dostal do vedenia o dva góly. Nevzdávali sme sa a stiahli sme to na rozdiel jedného presného zásahu. Skúšali sme hrať v týchto chvíľach bez brankárky, z jedného útoku sme aj skórovali, ale už sme to neotočili."

Výsledky - medzinárodný turnaj v hádzanej žien - sobota 8. október 2016 - zápas o 3. miesto:

Slovensko - Island 25:26 (15:13)

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - E. Minárčiková, Pastorková, Jakubisová 2, Mikulčík 3, Rechtorisová 1, L. Klučková 1, M. Školková 2, M. Rajnohová 2, Kučerová 8, A. Kostelná 1, M. Rebičová 3, V. Habánková 2, M. Bačíková

pok. hody: 7/7 - 4/2, vylúčené: 4 - 5, ČK: Einarsdóttirová (Isl.) za tri vylúčenia, rozhodovali: Jerlecki a Labuň (obaja Poľ.), 1000 divákov