27 júl 2016, 18:39
Ostatná aktualizácia: 30 júl 2016, 19:36
Prečítané: 1955x

Slovenské hádzanárky nepostúpili na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave medzi osem najlepších tímov.

Zverenky trénera Jána Beňadika podľahli v bratislavskej Aegon aréne NTC v stredajšom osemfinálovom stretnutí favorizovaným Nórkam jednoznačne 19:30 (10:12) a štvrťfinálové súboje už budú bez nich.

Mimo prvej desiatky

Treťou prehrou na turnaji v rade (v závere základnej skupiny nestačili na Dánky a Egypťanky) prišli mladé Slovenky o šancu zopakovať úspech svojich predchodkýň, ktoré v roku 2008 na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v domácom prostredí obsadili pod vedením kormidelníka Róberta Popluhára 7. priečku v 16-člennom účastníckom poli. Kadetky SR odohrajú svoj posledný zápas na MS 2016, v ktorom vo štvrtok 28. júla budú bojovať o konečné umiestnenie. V dueli o 13. pozíciu nastúpia proti rumunským rovesníčkam.

Slovenky otvorili gólový účet zápasu, ale v 5. minúte už prehrávali 1:4. Po štvrťhodine hry sa dotiahli na 6:7, ale náskok súperiek nezmazali. Severanky odskočili na 10:7, vzápätí Bajčiová nepremenila pokutový hod, ale ani to neposlalo domáce reprezentantky do kolien.

Živili nádej na obrat

V 28. minúte svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 10:10. Vydržal však len chvíľu, keďže Nórky dvoma presnými zásahmi získali ešte do prestávky mierny náskok (12:10).

Po zmene strán slovenské hráčky len v úvode živili nádej na obrat a prípadené prekvapenie. Nórske hádzanárky z 13:11 zvýšili na 18:12 v 38. minúte. Necelú štvrťhodinu pred koncom bolo na spadnutie už dvociferné vedenie severaniek.

Za stavu 23:14 v 46. minúte síce dvakrát inkasovali, ale Slovenkám nedovolili zdramatizovať duel. Naopak, v zostávajúcom čase ešte zvýšili rozdiel v skóre a napokon vyhrali 30:19.

Povedali po zápase:

Ján Beňadik, tréner SR 18: "Bol to z našej strany dobrý zápas. Výborne sme odohrali štyridsať minút a keď nám ľudia zatlieskali napriek prehre o jedenásť gólov, tak musíme byť spokojní. Dlho sme hrali na naše pomery nadštandardne a Nórky sme najmä v prvom polčase zaskočili našou obranou. Potom sa už prejavila ich kvalita a musíme tento výsledok brať realisticky. Zajtra chceme ukončiť šampionát víťazstvom a verím, že sa nám to podarí, hoci súpera teraz ešte nepoznáme."

Viktória Vencuriková, kapitánka SR 18: "Prvý polčas bol z našej strany naozaj výborný. Vychádzali nám akcie a prehrávali sme v prestávke iba o dva góly. Škoda toho druhého polčasu, napriek tomu nás tréner za výkon pochválil. Myslím si, že Nórky dostali v polčase pokyny od trénerov, hrali agresívnejšie, rýchlejšie a potom už boli určite lepšie. Postup do osemfinále zo skupiny ale môžeme považovať za úspech."

MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave - osemfinále (Aegon aréna NTC) - streda 27. júla 2016:

Slovensko - Nórsko 19:30 (10:12)

Zostava a góly SR "18": S. Furgaláková, K. Muliková, B. Hanzalíková - Tamási É., P. Škoricová 1, L. Kovácsová 2, N. Némethová 1, F. Solárová 1, N. Nejedlíková, N. Trúnková 2, B. Zemanovičová 2, K. Bačikovská, V. Bajčiová 1, V. Vencuriková, K. Kostelná 1, A. Holejová 8/2.

pok. hody: 4/2 - 1/1, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Paolantoniová a Zanikianová (obe Arg.), 1000 divákov.

SR - Nórsko 19:30 (10:12)

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí na hádzanárskych majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave (19. - 31. 7. 2016):