22 júl 2016, 18:25
Ostatná aktualizácia: 22 júl 2016, 20:52
Prečítané: 2002x

Hádzanárky Slovenska zvíťazili na majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave aj vo svojom treťom zápase. Zverenky trénera Jána Beňadika si po rovesníčkach z Argentíny (32:19) a Uzbekistanu (43:16) poradili aj so Slovinkami.

V piatkovom zápase 3. kola základnej D-skupiny v bratislavskej Aegon aréne NTC zdolali tesne 22:21 (12:11).

Mladé Slovenky sú s plným bodovým ziskom v tabuľke na 2. mieste o skóre za favorizovanými Dánkami, s ktorými už majú v predstihu istotu postupu do osemfinále. Práve severanky budú ďalšími súperkami kadetiek SR, duel sa bude hrať v sobotu 23. 7. od 18.00 hod.

Slovenky čakal v doterajšom priebehu najnáročnejší protivník. Slovinky sa v priebehu turnaja už nevyhli zaváhaniu s Egypťankami (31:32), a tak potrebovali svoje zaváhanie napraviť. V úvode im to aj vychádzalo, išli do vedenia 6:2 v 11. minúte. V ďalších minútach však predviedli slovenské hráčky obrat (12:9) a na polčasovú prestávku odchádzali za priaznivého stavu 12:11. Po zmene strán domáce reprezentantky pokračovali v nastúpenom trende, svojim súperkám ušli na rozdiel piatich gólov (20:15) a zdalo sa, že záver bude bez zbytočnej nervozity. Opak bol však pravdou, zahadzovali nielen šance, ale aj pokutové hody. Slovinky sa v záverečnej desaťminútovke zo stavu 17:22 dotiahli na rozdiel jediného gólu a mali loptu pri poslednom útoku v dueli, ale vyrovnania - ani z 9 m hodu po uplynutí času - sa už nedočkali.

Povedali po zápase

Ján Beňadik (tréner SR "18"): "S týmto víťazstvom sme nerátali, skôr sme v neho veľmi dúfali. Som spokojný, hráčky podali dobrý výkon. Na konci zápasu sa prejavila nervozita v oboch tímoch. Som rád, že to naše dievčatá zvládli. Myslím si, že majú vzácnu skúsenosť do ďalších zápasov."

Františka Solárová (spojka a najlepšia hráčka SR "18"): "Som veľmi šťastná. Podali sme kolektívny výkon, dopredu nás hnala výborná atmosféra v hľadisku. Teším sa z ďalších dvoch bodov, ktoré rozhodli o našom postupe už po treťom zápase."

MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave - D-skupina (Aegon aréna NTC) - 3. kolo - piatok 22. júl 2016

Slovinsko "18" - Slovensko "18" 21:22 (11:12)

Slovensko "18": S. Furgaláková, K. Muliková, B. Hanzalíková - Tamási É., P. Škoricová, L. Kovácsová 2, N. Némethová 1, F. Solárová 3, N. Nejedlíková 1, N. Trúnková 3, B. Zemanovičová 2, K. Bačikovská 1, V. Bajčiová 3, V. Vencuriková, K. Kostelná 3/2, A. Holejová 3/1.

pok. hody: 8/3 - 6/4, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Leszcyński a Piechota (obaja Poľ.), 1000 divákov.

Slovinsko - SR 21:22 (11:12)